Aion lukee viel kokonaan raamatun

auringonkukkapuu

Asiantuntija
Liittynyt
3.2.2021
Viestejä
1,030
Reaktioarvo
775
Meillä oli ala-asteella kirjalista jonka sai täyteen kun oli lukenut 10 kirjaa. Ope sanoi, että jos lukee raamatun niin se riittää ja sit lista on täys. Kukaan ei kylläkään lukenut sitä..
 

Myrskyvaroitus

Järjestyksenvalvoja kuudelta aamulla
Liittynyt
2.2.2021
Viestejä
8,272
Reaktioarvo
6,821
Mikä oli se klikki jonka takia jatkoit lukemista?
Raamattu on mielenkiintoinen ihan kirjana sisällöltään ja joka lukemiskerralla kiinnittää eri asioihin huomion + luen sitä välillä muutenkin koska oon uskonnollinen
 

Baroque

Uusi
Liittynyt
25.10.2025
Viestejä
48
Reaktioarvo
21
Mäkin yritin ihan flexaamistarkoituksessa 10 vuotta sitten, mutten päässyt koskaan sivua 100 pidemmälle. Tosi kuivakkaa tekstiä.
 

asiavirhe

kelohonka
Liittynyt
26.2.2025
Viestejä
275
Reaktioarvo
122
Luin aikoinaan aika lyhyessäkin ajassa osan vanhasta testamentista. Olisinkohan jäänyt johonkin Samuelin kirjoihin tai sinne suunnalle. Projekti jäi kesken kun ei ollut aikaa ja jotenkin teki mieli käyttää se aika jotenkin hyödyllisemmin.
 
Ylös Pohja