Normal
1. Viittaaminen ja muutenkin tunnilla aktiivisena oleminen on helppo tapa nostaa numeroa ees vähän! Vaikka välillä vastaus oiskin väärin, niin ei se oo mikään iso asia eikä sitä kannata pelätä.2. Itselle oon huomannut hyväksi tavaksi kerrata kokeisiin, kun luen ja samalla kirjoitan omia muistiinpanoja. Asiat tulee varmasti kunnolla luettua, ja myöhemmin voit kerrata myös lyhyemmän kaavan kautta.3. Tee läksyt mielellään jo heti koulun jälkeen. Sulle jää loppuilta, yö ja aamu stressivapaaksi ajaksi ja voit tehä kaikkee muuta ihan huoletta.4. Ulkoile. Se virkistää aivoja ja on muutenkin vaan hyväksi sulle jo lyhyenäkin pätkänä.5. Nauti, nauti ja vielä kerran nauti!!
1. Viittaaminen ja muutenkin tunnilla aktiivisena oleminen on helppo tapa nostaa numeroa ees vähän! Vaikka välillä vastaus oiskin väärin, niin ei se oo mikään iso asia eikä sitä kannata pelätä.
2. Itselle oon huomannut hyväksi tavaksi kerrata kokeisiin, kun luen ja samalla kirjoitan omia muistiinpanoja. Asiat tulee varmasti kunnolla luettua, ja myöhemmin voit kerrata myös lyhyemmän kaavan kautta.
3. Tee läksyt mielellään jo heti koulun jälkeen. Sulle jää loppuilta, yö ja aamu stressivapaaksi ajaksi ja voit tehä kaikkee muuta ihan huoletta.
4. Ulkoile. Se virkistää aivoja ja on muutenkin vaan hyväksi sulle jo lyhyenäkin pätkänä.
5. Nauti, nauti ja vielä kerran nauti!!