Normal
Menit mihin tahansa korkeakouluun niin virkamiesruotsi on saatava läpi ja kyllä, siinä on myös suullinen osio. Itellä kanssa Ruotsiin muutto haaveissa niin oon lukenut mm. tenttikirjallisuutta ruotsiksi ja tein kandini osittain sitä käyttäen. Nyt alkaa ruotsi olla pikkuhiljaa samalla tasolla englannin kanssa.Et ite en jättäis paikkaa vastaanottamatta ton takia ja oon aika varma, ettet tuu olemaan ainoa joka ei täydellisesti sitä ruotsia handlaa vielä tässä vaiheessa.
Menit mihin tahansa korkeakouluun niin virkamiesruotsi on saatava läpi ja kyllä, siinä on myös suullinen osio. Itellä kanssa Ruotsiin muutto haaveissa niin oon lukenut mm. tenttikirjallisuutta ruotsiksi ja tein kandini osittain sitä käyttäen. Nyt alkaa ruotsi olla pikkuhiljaa samalla tasolla englannin kanssa.
Et ite en jättäis paikkaa vastaanottamatta ton takia ja oon aika varma, ettet tuu olemaan ainoa joka ei täydellisesti sitä ruotsia handlaa vielä tässä vaiheessa.